O dilerstwie

salon_jaszpol_przybyszewskiego_176.jpg

O nas


JASZPOL – WIEDZA I DOŚWIADCZENIE OD PONAD 30 LAT

 

Zaczęło się w Zgierzu, ponad 30 lat temu. Pierwszy z salonów firmy Jaszpol mieścił zaledwie dwa samochody. To były ciekawe czasy, ale zupełnie inna rzeczywistość biznesowa. Jak po tylu latach miewa się Jaszpol? Zmienił się rynek motoryzacyjny, zmieniły oczekiwania klientów. W jakim stopniu wpłynęło to na rozwój dealerstwa?

 

KRÓTKA HISTORIA 

 

Jaszpol to firma mająca swoje początki w latach 1987-1989. To właśnie w czasach przemian ustrojowych i wielkiej prywatyzacji zrodziła się myśl o własnym biznesie. W 1989 roku wspólnicy – Krzysztof Jaroszewicz i Halina Szpruch zadebiutowali otwierając spółkę - Zakład Usługowo-Handlowo-Produkcyjny „Jaszpol”.

Początkowo asortyment był bardzo szeroki - sprzedawano części, narzędzia, oleje, farby czy gwoździe. Szybko więc podjęto decyzję o specjalności jaką miał być rynek samochodowy. Po uzyskaniu autoryzacji na obsługę samochodów FSO i FSC Lublin, naprawiano m.in.: żuki i nyski. Jednak Jaszpol to rozwój i szerokie patrzenie w przyszłość. W niedługim czasie postanowiono szukać kolejnej autoryzacji. Wybór padł na markę Renault. W 1991 r. podpisano umowę z niemieckim przedstawicielem marki, zaś rok później z polskim importerem. Tym sposobem samochody marki Renault stały się swoistym DNA marki Jaszpol – zapoczątkowana wówczas współpraca trwa do dziś.

Pierwszy salon w Zgierzu miał powierzchnię kilkudziesięciu metrów kwadratowych, gdzie mieściły się zaledwie dwa samochody. Obecnie znany nam Jaszpol posiada aż 3 salony marek Renault i Dacia – jeden w Zgierzu, a dwa w Łodzi. No właśnie, ale kiedy Jaszpol zawitał w Łodzi?

W niedługim czasie postanowiono poszukać możliwości rozwoju biznesu na terenie miasta wojewódzkiego. W 1997 roku otwarto pierwszy salon, przy ul. Brukowej. W 2003 r. w tej samej lokalizacji powstał serwis blacharsko-lakierniczy, a trzy lata później do oferty dołączyła marka Dacia. A tymczasem w zgierskim salonie zrobiło się naprawdę ciasno. W 2012 r. postanowiono go całkowicie zmodernizować.

Jaszpol od zawsze miał ambitne plany. Dlatego w 2015 roku kupiono salon Renault i Dacia przy ulicy Przybyszewskiego w Łodzi, który wcześniej należał do innego dealera tych marek. Ten zdecydowany ruch, sprawił, że firma Jaszpol jest obecnie największym autoryzowanym partnerem koncernu Renault i Dacia na Ziemi Łódzkiej.

 

JASZPOL DZIŚ

 

Nieprawdopodobne jak na przestrzeni tych lat rozszerzono działalność firmy. To konsekwencja dynamicznie zmieniającego się rynku motoryzacji oraz potrzeb i oczekiwań klientów, które często trudno przewidzieć.

Mimo trudnego czasu dla branży motoryzacyjnej Jaszpol nie zwalnia tempa i konsekwentnie, rok do roku, znajduje się w TOP50 polskich dealerów. Jaszpol to więcej niż samochody czy usługi serwisowe. Jaszpol to przede wszystkim wiedza, doświadczenie i obsługa na najwyższym poziomie. Tym wartościom ufają nasi Klienci.